Služby

morce morce morce

Vetfyz je ordinace v Hradci Králové vybavená pro veterinární rehabilitaci a fyzioterapii. Díky komplexnímu zařízení nabízíme širokou škálu fyzikálních terapií.
Rádi pomáháme zvířatům k lepšímu životu. Snažíme se, abyste se u nás vy i vaši čtyřnozí kamarádi cítili co nejlépe. Terapii přizpůsobujeme individuálním potřebám a možnostem. K dosažení nejlepších možných výsledků kombinujeme různé přístupy a metody a spolupracujeme jak s ošetřujícím veterinárním lékařem, tak i se specialisty v ortopedii a neurologii.

Rehabilitace zvířat
Aquaterapie
Manuální techniky a masáže
Dornova metoda
Péče o seniora
Laseroterapie
Magnetoterapie
Cvičení

K diagnostice a léčbě pohybového systému používáme řadu metod, které se navzájem doplňují. Většina z nich vychází z humánní fyzioterapie, jako například manuální techniky a mobilizace, které se různě kombinují s masáží a strečinkem. Jednou takovou metodou je v poslední době velmi oblíbená, ale někdy přeceňovaná, Dornova metoda. Další metody ošetření jako např. magnetoterapie nebo aquaterapie, využívají blahodárné účinky elektromagnetického pole nebo vody.

Mezi nejčastěší návštěvníky naší ordinace patří pacienti po operacích kloubů, po operacích páteře nebo neurologičtí pacienti s diagnózou, kterou nelze řešit chirurgicky. Velmi oblíbenou součástí naší praxe je také péče o psí seniory a preventivní ošetření aktivních psích kamarádů.

Fyzioterapie je součástí rehabilitace a vychází z poznatků řady oborů jako je např. anatomie, chirurgie, ortopedie nebo biomechanika. U nás poskytujeme odbornou a komplexní péči v oblasti veterinární fyzioterapie.
Základem úspěšné terapie je správná diagnóza. Fyzioterapie plní svůj účel nejlépe tam, kde funguje dobrá komunikace a vzájemný respekt mezi lékařem, fyzioterapeutem a majitelem.