Repinka Repinka Repinka

Co je terapie studeným laserem

Terapie studeným laserem využívá nízkoúrovňové laserové světlo o vlnové délce 810nm, které proniká hluboko do tkání. Tam aktivuje a stimuluje buňky, urychluje hojení, snižuje zánět a pomáhá odstranit bolest. Výhodou je, že stejně jako u magnetoterapie, při ošetření není třeba holit srst ani aplikovat gel. Tato neinvazivní terapie se často používá ve spojení s dalšími metodami. Laseroterapie má širokou škálu využití a v rehabilitaci je jednou ze základních fyzikálních metod.

Účinky laserového přístroje

Hluboký průnik do tkání
Vyšší výkon a vlnová délka 810nm umožňuje léčebné ošetření hlouběji uložených tkání a struktur. Díky tomu je možné působit na svaly, šlachy a klouby.

Rychlejší doba ošetření
Vyšší dávka energie umožňuje kratší terapeutická sezení při zachování účinnosti. Doba ošetření se tak pohybuje od 5 do 20min v závislosti na stavu a velikosti ošetřované oblasti.

Úleva od bolesti Snižuje otok a zánět a stimuluje endorfiny, čímž poskytuje úlevu od bolesti při akutních i chronických stavech.

Urychlené hojení
Ovlivňuje akutní i chronický zánět a stimuluje opravu a regeneraci buněk, což vede k rychlejšímu zotavení.

Neinvazivní léčba
Bezpečná, bezbolestná a bezléková terapie vhodná pro různé stavy a zranění.

Specifické stavy, které lze u zvířat léčit laserem

Artritida
Snížení zánětu a bolesti postižených kloubů. Pravidelné laserové ošetření může pomoci zvládat chronické stavy jakým je např. osteoartróza a snížit riziko komplikací. Dalším přínosem bývá snížení potřeby léků proti bolesti a zánětům.

Poranění měkkých tkání (svalů, vazů, šlach)
Urychlení hojení podvrtnutí, natažení a natržení svalů, vazů, šlach a kloubů.

Hojení ran
Podpora rychlejšího zotavení po chirurgických zákrocích, hojení ran a odřenin.

Pooperační péče Zlepšení hojení a snížení bolesti po ortopedických operacích nebo operacích měkkých tkání, jako jsou např. operace kolenních vazů, luxace pately nebo kyčelních kloubů.

Poranění nervů Podpora regenerace nervů a snížení souvisejících potíží.

Kožní onemocnění
Léčba problémů, jako jsou hotspoty, granulomy z lízání a dermatitidy.

Výhoda našeho laserové přístroje je také to, že je přenosný. V případě potřeby tak můžeme zajistit laserové ošetření i mimo naši ordinaci.